|
||||
| FILE 9/1081 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Lamp/Fixture Information | |
| Manufacturer: | Aldetronics |
| Model Reference: | VD30 |
| Electrical | |
| Wattage: | 3000 VA |
| Voltage: | 0-250V |
| Current: | 10.8A |
| Physical/Production | |
| Application/Use: | Variable voltage supply |
| File information | |
| Filename: | DSC04216.JPG |
| Album name: | Ria / Test Gear |
| Keywords: | Gear |
| Filesize: | 477 KiB |
| Date added: | 30 May 2026 |
| Dimensions: | 2464 x 1848 pixels |
| Displayed: | 6 times |
| DateTime Original: | 2020:12:09 17:29:29 |
| Exposure Time: | 1/25 sec |
| FNumber: | f/2.8 |
| File Source: | Digital Still Camera |
| Flash: | No Flash |
| Focal length: | 5.35 mm |
| ISO: | 400 |
| Model: | DSC-W120 |
| White Balance: | 0 |
| URL: | https://trad-lighting.net/gallery/displayimage.php?pid=1301 |
| Favourites: | Add to Favourites |
I have a another smaller variac I originally built with a outlet with a shutter but I later replaced it with a regular outlet.